Dobrovolný svazek znojemských vinařkých obcí

Languages

Ve Višňovém otevřeli cyklopenzion

Cykloubytovna ve Višňovém

Višňové: Vybudovaný penzion pro turisty je situován do podkroví víceúčelové budovy (dříve Orlovny – viz úvodní foto) se službami pro obyvatele obce (zrekonstruovaný sál pro kulturní akce). Cyklopenzion je vhodným doplněním vinařských cyklostezek na Znojemsku.

Poskytované služby v cyklopenzionu:

 • celková kapacita: 29 lůžek
 • skladba pokojů: 6 pokojů čtyřlůžkových, 1 pokoj pětilůžkový
 • každý pokoj má vlastní sociální zařízení (koupelna + WC)
 • společenská místnost (35 míst u stolu): zařízená kuchyňská linka, lednice, televizor, radiopřijímač
 • cyklopenzion disponuje dále uzamykatelnou kolárnou, dílnou pro opravy kol, venkovním zařízením pro mytí kol
 • sauna, solárium

Objednávky služeb v cyklopenzionu přijímá Lenka Šubová na tel. 731 586 184 nebo 515 339 130. Další informace zde.

Ubytování je v provozu celoročně.

Kontakt: Městys Višňové, Višňové 212, 671 38 Tel./fax: 515 339 130 cyklopenzion@visnove.com Správkyně: paní Lenka Šubová, tel.: 731 586 184

Nabídkový leták

Památky a zajímavosti ve Višňovém

 • Kostel sv. Jana Křtitele
 • Zámecký park s vzácnými dřevinami
 • Větrné kolo – technická památka
 • Možnost koupání, rybaření: v závěru údolí říčky Křepičky se nachází vodní nádrž Kréta, která poskytuje možnost koupání, rybaření a rekreace ve velmi pěkném prostředí. Dále je možnost koupání na koupališti v sousední obci Trstěnice a v obci Želetice.
 • Kolem cyklopenzionu probíhá Moravská vinařská cyklostezka – Znojemská větev. Cesta: údolím říčky Křepičky je vedena Moravská vinařská cyklostezka. Část tohoto území bylo vyhlášeno jako Natura 2000, v údolí je 5 brodů přes říčku Křepičku.
Ve Višňovém je možno navštívit následující vinařství a hospůdky:
 • Vinařství rodů Saletů, Višňové 28
 • Adámková vinařství, Višňové 234
 • Vinařský sklep na náměstí, který provozuje také firma Adámkovo vinařství
 • Restaurace u Brázdů – možnost stravování
 • Hospůdka K5, stánek u zastávky s občerstvením

Vybráno z tisku

Višňové: Pátek byl ve Višňovém ve znamení oslavy. Otevíral se tu nově vybudovaný penzion pro turisty, ale také zároveň víceúčelová budova se službami pro obyvatele a v neposlední řadě zrekonstruovaný sál pro kulturní akce. „Ta budova je velmi pěkná a uvnitř je to, dá se říci, až přepychové. V žádném případě to nejsou vyhozené peníze. Bývalé kino bylo ve špatném technickém stavu, ale to, co tu je dnes, je pěkná moderní budova pro široké využití. Mně se to moc líbí, přínos tu určitě pro Višňové je, už chybí jen turisté,“ uvedl místní občan František Šmahel.

„Jsme rádi že se dnes slavnostně cyklopenzion otevřel. Budeme ho provozovat kvalitně, aby všechny služby byli využité a veřejnost byla spokojena. Uděláme pro to všechno, máme pro to i osobu, která se o provoz bude starat. Chceme tu mít více kultury v sále i divadelní představení. Zprovozníme saunu, zdravotní masáže, prostory tu jsou. Přišlo dnes hodně hostů a jsem rád, že to dopadlo dobře,“ upozornil starosta Višňového Jan Daniel. Slavností přestřižení pásky se společně ujali starosta Jan Daniel a hejtman kraje Stanislav Juránek za velké účasti pozvaných hostí z řad vedení stavebních firem, které se na výstavbě podílely, a také starostů okolních obcí. „Myslím, že cyklopenzion je vhodným doplněním vinařských cyklostezek na Znojemsku. Myslím, že to je ta správná cesta, aby tento region žil bohatším životem. Toto místo mě velmi zaujalo a myslím, že není jen centrem pro cyklisty, ale i centrum kultury. Je tu prostor pro divadlo, je tu prostor pro kino, je tu prostor pro setkávání a to nejdůležitější je ubytování. Na Znojemsku je ubytovacích míst málo. V jednom z generelů kraje je poznamenáno, že nedostatek ubytovacích míst zabraňuje, aby u nás déle zůstávali turisté a cykloturisté. Pevně věřím, že krásné okolí a nedaleká přehrada která tu je, krásné lesy a zámek v sousedství přímo vybízí, aby toto místo bylo krásným centrem turistiky na Znojemsku,“ pochválil hejtman Jihomoravského kraje Stanislav Juránek. „Moc se mi to líbí, ale teď bude úkol uplatnit využití a zařídit reklamu. To bude určitě velká výzva. Nebude to jednoduché, protože v okolí není příliš pamětihodností a vinařská cyklostezka není zcela využita. Bude se muset zapracovat na využitelnosti penzionu. Určitě se tu budou konat kulturní akce,“ sdělil další z občanů při prohlídce Jiří Beran. „Já sem do Višňového jezdím hodně často, byl jsem u začátku, kdy se tento program rodil, několikrát jsem navštívil stavbu. Teď jsem velmi nadšený tím, jak se to podařilo. Jsem spokojený, protože je to přínos pro tento region, i nějaké zaměstnání. Višňové tímto vstoupí do podvědomí jako dobré turistické místo, kde jsou skvělá vína, příroda a možnost přespání,“ hodnotil znojemský senátor Milan Špaček.

Znojemský týden, 30/2006, Týden plus, (doms)