Dobrovolný svazek znojemských vinařkých obcí

Vítejte v obci N. Šaldorf – Sedlešovice

O obci Nový Šaldorf – Sedlešovice

Když přijedete do Nového Šaldorfu – Sedlešovic, navštívíte vlastně tři obce: Starý Šaldorf, Nový Šaldorf a Sedlešovice. Všechny tyto obce – nyní části jedné obce, vznikly na brodech přes řeku Dyji, která současný Nový Šaldorf – Sedlešovice odděluje od města Znojma.

Modrá je dobrá, zpívá se ve známé písničce. To potvrzjí i obyvatelé a především vinaři z Nového Šaldorfu – Sedlešovic. Zdejší vinné sklepy jsou hloubeny v pískovci prostoupeném vrstvami s obsahem jílu modrošedé barvy. Lokalita s „modrými“ sklepy zabírá plochu 9 hektarů a vešlo se na ni více než 180 vinnných sklepů. Sklepní ulička v této obci je jednou z největších a nejmalebnějších na Znojemsku. Část vinařů se sdružila a vytvořila Cech vinařů s vlastní – obecní vinotékou, v níž nabízí celoročně své produkty (víno lahvové i sudové a v době vinobarní i vynikající burčák).

Mezi vyhlášené a dlouhodobé producenty vína patří společnost Agrodružstvo Nový Šaldorf s Modrým sklepem a vlastní prodejnou vín ve sklepní uličce. Oblíbená jsou vína z Vinařství rodiny Špalkovy, příjemné posezení ve vinných sklepech nabízí vinařské rodiny jako jsou Holzbauerovi, Nápravovi, Pavlíkovi …

Obec Nový Šaldorf – Sedlešovice je výborným turistickým cílem: bez problémů se zde ubytujete (v hotelu, penzionu nebo kempu), občerstvíte ve vyhlášené vinné restauraci Vinný restaurant Blanka. O ochutnání vín a možnostech posezení svědčí 180 výše uvedených vinných sklípků. Obec je dobrým výchozím místem pro cykloturistiku, pěší turistiku (blízkost NP Podyjí) i autoturistiku (nedaleký hraniční přechod v Hnanicích do Rakouska).
Přijeďte, budete mile překvapeni a spokojeni.

( Více informací o obci v sekcích Historie a Památky)

Počet obyvatel (k 1.1.2011):1250
Místo podání žádosti nebo stížnosti:

Obecní úřad
Nový Šaldorf – Sedlešovice
Nový Šaldorf 169
671 81
Bankovní spojení:KB Znojmo
č.účtu: 27320-741/0100
IČ:44026927
DIČ(obec není plátcem DPH):CZ44026927
Obec s rozšířenou působností:Znojmo
Obec s pověřeným obecním úřadem:Znojmo