Dobrovolný svazek znojemských vinařkých obcí

Languages

Letní vinařská noc

Posted by
/

Vážení Starostové, předsedové spolků a vinaři

dnešní doba se nese v duchu zrušených vinařských akcí, koštů, přehlídek a dní otevřených sklepů, kde milovníci vína každoročně nacházejí uspokojení ve skleničce vína a příjemné zábavy. Toto období ticha a prázdnoty se snažíme alespoň částečně vyplnit malou regionální akcí “Letní vinařská noc”. Tato akce proběhne 20. června letošního roku na Náměstí v Jaroslavicích. Za zvuku cimbálu od 17. hodiny bude probíhat Mikroregionální přehlídka vín, na které můžete poskytnout vzorky a prezentovat tak své vína z ročníku 2019 a starších. Tímto bych Vás rád požádal o poskytnutí vzorků na tuto malou novou vinařskou akci. 


Počet lahví od vzorku jsou:  2×0,75L 

Na lahev je potřeba řádně uvést: 

Výrobce – Jméno, Příjmení a obec

Odrůdu (Může být jen zkratka VZ, RV, RR, CS apod)

Ročník 

jakost/přívlastek a případně zb. cukr (kategorie suché/polosuché atd…)


Sběr vzorků zajistíme ve svozových dnech – 13.6.,14.6. 16.6. a 18.6.

V případě poskytnutí 6 a více vzorků, dostanete volnou vstupenku na akci. 

Více informací Vám rád sdělím na telefonních číslech
Petr Mühlberger 773106454
Jan Chovanec 733197112


Vzhledem k tomu, že organizace hodnotící degustace zabere mnoho času, tak zvolíme zcela novou formu hodnocení vín. Každý platící návštěvník dostane bločky s názvem odrůd, kde bude moci po celou dobu akce hlasovat o nejlepší vzorek v odrůdě. 3 nejlépe ohodnocené vína získají Zlaté, Stříbrné a Bronzové místo v odrůdě. Dále se bude hodnotit nejhezčí kolekce vín z 1 vinařství (min. 4 vzorky) a poslední cena bude udělení absolutního ŠAMPIONA návštěvnického hodnocení, což bude víno s nejvyšším počtem získaných hlasů (Šampion získá i Zlatou medaili)

Chápu, že někteří z Vás se mohou bát neznalosti, či nízké odbornosti hodnocení, ale věřte, že toto je pro mnoho návštěvníků ta nejlepší motivace, jak ochutnat právě váš vzorek a případně celou Vaši kolekci vín. 

Degustace bude volnou formou, tzn. při zaplacení 250,- účastník dostane skleničku, bločky pro hodnocení a může libovolně ochutnat všechny vzorky. 

Součástí bude i kulturní program a občerstvovací stánky. 

Akce se koná 20.6. 2020 od 17. hodiny na Náměstí v Jaroslavicích a já bych Vás v závěru tohoto dopisu rád pozval, na příjemný první letní večer k nám do Jaroslavic.

Se srdečným pozdravem

Petr Mühlberger

Plakát akce naleznete zde.