Dobrovolný svazek znojemských vinařkých obcí

Languages

Památky a zajímavosti v obci Dyjákovičky

Kostel sv. Víta

Kostel v Dyjákovičkách je zasvěcen svatému Vítu. V kostele jsou dva oltáře, hlavní je zasvěcený svatému Vítu a boční Matce Boží. Obraz sv. Víta maloval Josef Winterhalter.


Malý hrádek Lampelberk

Malý hrádek Lampelberk ve viniční oblasti Ječmeniště na česko – rakouských hranicích byl zbudován v roce 1860 na nejvyšším pahorku v této lokalitě. Právě z tohoto místa je nejlepší výhled do krajiny. Nachází se zde kulatá věž, pod níž je umístěna bývalá místnost pro hotaře a maštal pro koně. Dnes zde máte možnost nabrat sil, rozhlédnout se do širokého okolí (při dobrých povětrnostních podmínkách můžete vidět Pálavu i vrcholky Alp) a ochutnat dobré víno z produkce zdejších vinic. Cyklistické stezky prochází vinicemi a ústí přímo u hrádku Lampelberk.

Provozní doba:
v době prázdnin: So – Ne: 9.30 – 16.30

Počet míst:
vyhlídková terasa: 16 míst
ve věži: 13 míst
sklepení: 20 míst

Možnost objednání soukromého posezení.

 


Společnost CZ.KONY s.r.o. provozuje na česko – rakouském pomezí jelení farmu v zaniklé obci Ječmeniště. Farma se nachází v blízkosti cyklistických stezek. Můžete zde shlédnout živé stádo jelena evropského, máte možnost posezení na letní terase s občerstvením. Degustace odrůdových, známkových a ročníkových vín z oblasti Znojemska je nabízena v útulné vinárně.

Provozní doba:
Pá: 15. 00 – 20.00
So: 10.00 – 20.00
Ne: 10.00 – 20.00